KNIHA ÚSPĚŠNÁ ŽENA

V případě zájmu o výtisk knihy ZDARMA nás kontaktujte na emailu andrea@institutprozeny.cz nebo na tel: 720 730 351.


V rámci našeho projektu vznikla úžasná inspirativní kniha se stejným názvem "Úspěšná žena". Slouží jako maják na cestě ženy, která se pohybuje ve 21. století, z velké části orientovaném na mužskou populaci a výkonnostní ekonomiku.

Kniha obsahuje 3 hlavní části. Stěžejní částí je 12 příběhů žen v netradičních, spíše mužských pozicích. Autorky knihy byly samy velice příjemně překvapené, jak otevřené, velmi lidské a hluboké jsou jednotlivé příběhy a rozhovory s těmito ženami. Některé z nich jsou hodně známé, tvoří velké projekty nebo jsou v čele velkých významných firem, a naopak některé jsou veliké svými příběhy a situacemi v životě.

Další část knihy je velmi praktická. Ženy jakéhokoliv věku, vyznání, pozice nebo podnikání mohou nalézt v této části nástroje, techniky a rituály ženského typu, které mohou používat v každodenním životě, které mohou pomoci na cestě seberealizace, podnikání nebo řízení firmy, ale i na poli osobního života. Jsou zde i otevřené otázky, které mohou ženy napadat v průběhu života, práce, péče o děti a nebo ve vztazích. V knize k nim rovněž najdou zajímavé tipy a inspirativní odpovědi, ze kterých si mohou vybrat.

Autorky knihy si s knihou hodně pohrály, celou knihu pojaly jako pracovní sešit, kde si ženy mohou nejen dopisovat své myšlenky a postřehy, ale pod mnohými pasážemi najdou tipy k tomu, aby si samy vytvořily svou vlastní cestu. Kreslí si své vision boardy, píšou si své afirmace a podtrhují si myšlenky, které sestrojí později jako své malé životní nebo pracovní plány a sny. A tak je celá kniha možná trochu schovaným a zábavným záměrem motivovat úžasné bytosti, ženy, k velkým nebo malým činům, které udělají šťastnější nejen je, ale možná i celý svět.

Jen pro zajímavost: CESTA vyobrazena na obálce je průvodním ukazatelem celé knihy Úspěšná žena. Autorkou této ilustrace je česká designérka žijící v Chorvatsku Petra Škopac.

Tento zajímavý formát je velmi nadčasový a moderní. Z teorie se stává rovněž praktická kniha se zábavným a velmi tvůrčím potenciálem pro všechny její čtenářky.


Křest knihy proběhl 2.2.2022 na konferenci plné příběhů Úspěšná žena.


Kniha obsahuje rozhovory a příběhy těchto žen:

Zlata Holušová - ředitelka festivalu Colours of Ostrava

Martina Mazancová - jednatelka strojírenské firmy Pars Komponenty s.r.o. a duše NF Kousek po kousku

Petra Konečná - stavbyvedoucí ve firmě WAMBEX, spol. s.r.o.

Jitka Jezberová - hydrobioložka na Akademii věd ČR

Hana Matějková Fabíková - manažerka společnosti SocioRating Institute a.s.

Regina Besta Cabáková - vedoucí oddělení trvalého zlepšování v hutním podniku Liberty Ostrava a.s.

Vanda Trnková - projektová manažerka v oblasti softwarového vývoje a integrace

Nikol Mik Bahrová - projektová manažerka v Škoda Vagonka a Paní výčepní

Lucie Ratajová - policistka a fotbalová rozhodčí

Karolína Topolová - generální ředitelka a předsedkyně představenstva AURES Holdings (AAA auto)

Markéta Ubíková - digitální koučka a lektorka, zakladatelka projektu Smart žena

Petra Hrabalová - finance & HR Lead v CEOS Data s.r.o.


Autorky knihy: Renata Dvořák Ptáčníková a Klára Tidrichová